7 Niedziela Wielkanocna B. Wniebowstąpienie Chrystusa.

Rzeplin, 12. maja 2024 r.

1. Nabożeństwa majowe: W Karwianach w sobotę o godz. 17.30.,w niedzielę i święta o godz. 9.40.

W Rzeplinie: w poniedziałek i środę po porannej Mszy świętej, we wtorek, czwartek i piątek po wieczornej Mszy świętej, w niedzielę i święta o godz. 11.40.

2. W tym tygodniu patronuje nam:

• we wtorek,14 maja, św. Maciej Apostoł.

• w  czwartek, 16. maja, św. Andrzej Bobola, kapłan i męczennik, patron Polski.

3. Porządek Mszy świętych w tygodniu:, w Rzeplinie: w poniedziałek i środę o godz. 8.00. we wtorek i czwartek o godz.18.30., w piątek o godz. 18.00. w Karwianach w sobotę o godz. 18.00.

W niedzielę, 19. maja ( Uroczystość Zesłania Ducha Świętego), w Rzeplinie o godz. 7.30., 9.00. i 11.00., w Karwianach o godz. 13.00.

4. Za tydzień w niedzielę, 19. maja Uroczystość Pierwszej Komunii świętej.

Msza św. dla dzieci, Rodziców i ich Bliskich o godz. 9.00. (I grupa) i 11.00. (II grupa).

Spowiedź święta dla dzieci i ich Bliskich przed Pierwszą Komunią świętą w sobotę 18. maja o godz. 9.00. (I grupa) i o godz. 10.00. (II grupa), w kościele w Rzeplinie.

5. Próba dzieci do I Komunii świętej we wtorek 14. maja ( I grupa) o godz. 17.00. i w czwartek 16. maja ( II grupa) o godz. 17.00. w kościele w Rzeplinie.

6. Kandydatów, na kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszam w czasie urzędowania w kancelarii na skrutynia. Proszę zabrać ze sobą dzienniczek kandydata do bierzmowania.

7. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek i piątek od godz. 19.15. do  20.00.

8. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

9. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni mieszkańcom Rzeplina i Karwian. Parafian  i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu.

10. Wszystkim Parafianom, Gościom , Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa  Bożego i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

Pan zmartwychwstał i w niebo wstąpił. Radość światu . Do końca roku zostało 233 dni.

Ludzki papież. Św. Jan Paweł II
Karol Wojtyła wiele razy wkraczał na kolejne pola bitewne tej samej wojny. Jest to wojna duchowa. Jeśli jest atakowany (a ataki te od kanonizacji się nasilają) to znaczy, że jest wciąż niebezpiecznym przeciwnikiem.

Opublikowane dnia: 18-05-2024 13:06

Nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego,
Nie bój się iść pod prąd, jeśli chcesz zrobić coś dobrego - radził wezwał Franciszek podczas spotkania z dziećmi na placu św. Zenona w Weronie. Papież odpowiedział na trzy pytania dzieci.

Odmówisz dziewiątkę?
Co oprócz Mszy zaczęło się w Wieczerniku? Dlaczego warto modlić się nowenną? I co to ma wspólnego z Maryją? Zapraszamy na osiemnasty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o pięknie modlitw nowennowych.

Opublikowane dnia: 18-05-2024 13:06

Madonno Inwałdzka, módl się za nami...
Pod koniec XIX stulecia kult Matki Bożej Inwałdzkiej zaczął powoli zanikać. Na odpusty przybywało coraz mniej pielgrzymów, głównie z najbliższej okolicy. Reszty dokonał pożar kościoła w 1889 r., podczas którego został uszkodzony cudowny obraz, zniszczone wota i ozdoby.