parafia

parafia

Parafia Karwiany

14. niedziela zwykła B.

Rzeplin, 7. lipca 2024 r.

1. W tym tygodniu, w liturgii Kościoła wspominamy:
•  w poniedziałek, 8 VII – św. Jana z Dukli, kapłana.
•  w czwartek, 11 VII – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
•  w piątek, 12 VII – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męczennika.
•  w sobotę, 13 VII – św. pustelników: Andrzeja Świerada i Benedykta.

2. Porządek Mszy św. w Rzeplinie od poniedziałku do piątku o godz. 8.00.,w Karwianach, w sobotę o godz. 18.00. (Msza św. z niedzieli). W niedzielę, 14. lipca: w Rzeplinie o godz. 8.00. i 12.00. W Karwianach o godz. 10.00.

3. Codziennie przed  Mszą świętą okazja do spowiedzi świętej.

4. Kancelaria parafialna czynna: we wtorek i piątek od godz.19.00. 20.00.

5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

6. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni  mieszkańcom Szukalic i Karwian i za kwiaty przy ołtarzu. Parafian i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu. Bardzo proszę, by w przyszłą  sobotę trudu sprzątania kościoła podjęła się kolejna rodzina z Szukalic.

7. Wszystkim Parafianom, Gościom , Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

Już drugie półrocze. Ale do końca roku zostało 177 dni.

<< Wstecz 1 2 Dalej >>

Aktualności katolickie

niedziela.pl

Wiadomości z portalu niedziela.pl

Nowenna do św. Szarbela
Nowennę można rozpocząć w dowolnym czasie. Uroczyście jest odprawiana w klasztorze w Annai jako przygotowanie do trzeciej niedzieli lipca, głównej uroczystości poświęconej świętemu Szarbelowi, na pamiątkę jego święceń kapłańskich 23 lipca 1859 roku.

Opublikowane dnia: 19-07-2024 11:47

Niepoczytalna transwestytka i jej rzekome stygmaty
Jak myślicie, drodzy Czytelnicy, czy transwestyta może mieć stygmaty? Samo pytanie jest w pierwszej chwili szokujące, jednak zadałem je nie bez powodu. Słyszeliście o niejakiej Bercie Mrazek o pseudonimie Georges Marasco?

Opublikowane dnia: 19-07-2024 11:47

Mama, tata i dziewięciu synów. Bo wielodzietność jest świetna!
Rodzina Szkudlarków z Kalisza. Bracia założyli fundację, aby wspierać inicjatywy dzieci w rodzinach wielodzietnych oraz tych, którzy chcą aktywnie działać na rzecz propagowania wielodzietności.

Bł. Achilles Puchała i Herman Stępień OFM
Józef Puchała przyszedł na świat 18 marca 1911 r. we wsi Kosina koło Łańcuta. Wychowywał się w średniozamożnej, rolniczej rodzinie. W gimnazjum wstąpił do Rycerstwa Niepokalanej. W 1927 r. został przyjęty we Lwowie do franciszkanów konwentualnych. Otrzymał zakonne imię Achilles.

Opublikowane dnia: 19-07-2024 11:47

"Dziękujcie Panu, Bo Jest Dobry, Bo Łaska Jego Trwa Na Wieki..."