6 Niedziela Wielkiego Postu B Palmowa

Rzeplin, 24. marca 2024 r.

1. Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie Święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych.

2. W Karwianach Spowiedź święta w Wielki Wtorek, 26. marca od godz. 16.30. Spowiedź święta we wtorek, 26. marca w Rzeplinie od godz. 17.45.

3. W okresie Wielkiego Postu gromadzimy się na nabożeństwach wielkopostnych.
Droga Krzyżowa w Karwianach w środę o godz. 17.30. po Drodze Krzyżowej Msza święta.

4. PORZĄDEK TRIDUUM PASCHALNEGO WYWIESZONY JEST W GABLOCIE.

Do przeżycia uroczystości paschalnych zapraszam wszystkich Parafian. O pomoc w liturgii proszę, strażaków, ojców ministrantów, ministrantów i ludzi dobrej woli.

W Wielki Czwartek, 28. marca przed południem odwiedzę chorych z Komunia św.Proszę zgłaszać chorych w zakrystii.

5. Porządek Mszy świętych w tygodniu:, w Rzeplinie: w poniedziałek o godz. 8.00. we wtorek o godz. 18.30.,w Karwianach, w środę o godz. 18.00., od czwartku 28. marca według porządku Triduum Paschalnego.
W niedzielę, 31. marca i w poniedziałek, 1. kwietnia w Rzeplinie o godz. 8.00.,12.00., w Karwianach o godz. 10.00.

6. Kancelaria parafialna czynna: tylko we wtorek od godz. 19.00. do 20.00.

7. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Nowe Życie, Mały Gość Niedzielny.

8. W zakrystii można nabyć świece ( 20 zł.) i baranki paschalne (10 zł.) Caritas na stół wielkanocny. Jest to nasz dar serca dla najuboższych.

9. W imieniu Parafian dziękuję za przygotowanie świątyni mieszkańcom Rzeplina i Karwian. Bardzo proszę, aby w Wielką Sobotę, 30. marca, o godz. 15.30. posprzątać i przygotować kościół parafialny do liturgii paschalnej. Parafian i Dobrodziejów polecam w modlitwach Bogu Wszechmogącemu.

10. Wszystkim Parafianom, Gościom , Dobrodziejom życzę Bożego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej. Składam najlepsze życzenia świętującym imieniny, urodziny i jubileusze.

11. W przyszłą niedzielę, 31. marca, zmiana czasu z zimowego na letni.
Przesuniemy wskazówki zegarów o godzinę do przodu, z godz. 2. na 3.

Już Palmowa niedziela, a do końca roku zostało 282 dni.

<< Wstecz 1 2 Dalej >>

Ile słodzisz?
W czym właściwie Maryja pomogła Jezusowi, skoro i tak nie mogła zmienić Jego losu? Dlaczego warto się Jej trzymać, mimo że trudności wcale nie ustępują? Zapraszamy na piąty odcinek „Podcastu umajonego”, w którym ks. Tomasz Podlewski opowiada o tym, że czasem Maryja przynosi po prostu coś innego niż zmianę losu.

Nie zgubić Jezusa
Wraz z pierwszymi dniami maja kościoły zaczynają się bielić pierwszokomunijnie. Jak nie zgubić tego, co w tym czasie jest najważniejsze?

Apostoł ubogich i cierpiących
W dniu jego narodzin odbywało się w Krakowie przeniesienie relikwii św. Stanisława, biskupa męczennika, i stąd nasz Święty otrzymał imię Stanisław. Wiek XV, w którym przyszedł na świat św. Stanisław Kazimierczyk, to „szczęśliwy wiek Krakowa” - wiek świętych, epoka szczególnego rozkwitu życia duchowego i religijnego.

Opublikowane dnia: 4-05-2024 23:05

Czy mam w sobie radość Jezusa?
Rozważania do Ewangelii J 15, 9-17.